FANDOM


Haim
Haim.jpg
Haim
Pochodzenie LA, Stany Zjednoczone
Gatunek muzyki Indie Rock, Pop Rock, Folk, R&B
Aktywność 2006 - teraz

Haim — zespół muzyczny, który wraz z zespołem M83 wykonał soundtrack do filmu Zbuntowana.

Członkinie zespołu Edytuj

Członkiniami są trzy siostry:

  • Este Haim (ur. 1986 – gitara klasyczna, gitara basowa),
  • Danielle Haim (ur. 1989 – gitara klasyczna, bębny),
  • Alana Haim (ur. 1991 – gitara klasyczna, perkusja, keyboard),

oraz Dash Hutton - perkusistka.

Biografia Edytuj

Dziewczyny dorastały w San Fernando. W dzieciństwie występowały w rodzinnym zespole Rockinhaim stworzonym przez ich rodziców, Mordechaia (grającego na perkusji) i Donnę (grającą na gitarze). Danielle i Este należały do The Valii Girls. W 2006 r. siostry zdecydowały się na założenie własnego zespołu, grającego bardziej dojrzałe brzmienie. Od tamtej pory dziewczęta występowały na sporadycznych lokalnych koncertach. Este studiowała etnomuzykologię na UCLA, kończąc ją po dwóch latach (zamiast zwykłego cyklu pięciu lat). Danielle występowała m.in. z Julianem Casablancas z zespołu The Strokers. Sukcesy Este i Danielle stały się przyczyną, dla której Haim zdecydowały się na poważniejszy rozwój zespołu. Po roku dołączyła do nich także najmłodsza Alana, wcześniej przebywająca w college`u.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki